David Chlupáček /úvahy 20-19 (19.6.-28.6.)

Evangelická církev metodistická

Působím v oboru diakonie a sociálních služeb na pozici ředitele dvou středisek křesťanské pomoci, jejichž zřizovatelem je církev, jmenovitě Evangelická církev metodistická v ČR. Jsem členem této církve v jihlavské farnosti společně s manželkou Martinou a dvěma dcerami.
K mým zálibám patří divadlo, film, literatura, perkuse a bicí nástroje, a v neposlední řadě sport. Nově a vášnivě se učím běhat na lyžích, přitom nadšení převyšuje kondici, když roztaje sníh, obouvám běžecké boty. Kopačky už jsou častěji pověšené na hřebíku, než obuté na nohách.
Za svou alma mater považuji Univerzitu Palackého v Olomouci, která měla na mně nemalý formativní vliv. Ten mělo především také společenství jihlavského církevního sboru.
Narodil jsem se 1975 v Jihlavě, a ačkoliv jsem dětství strávil v 80. letech, měl jsem díky rodičům a prarodičům občasnou příležitost navštěvovat bohoslužby a lekce katechetiky v Českobratrské církvi evangelické v Jihlavě a ve Střížově. Tehdy proběhlo tak mé první seznámení s Biblí. Opravdové duchovní probuzení nastalo v době mého dospívání v době gymnaziálních studií. Tehdy jsem navštívil evangelizační shromáždění metodistické církve. Následně jsem začal chodit do skupiny mládeže k metodistům, v této církvi jsem byl také pokřtěný a stal jsem se jejím členem. Byl jsem inspirován a veden ke službě slovem jako laik a v průběhu let absolvoval vnitro-církevní vzdělávací kurz a stal jsem se laickým kazatelem.

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.