Tomáš Špác - úvahy 45 (2.3.-11.3.2019)

Kazatel Církve adventistů sedmého dne

Před 29 lety jsem se narodil do tehdy menšího města Hostivice poblíž Prahy, kde jsem vyrůstal. S mladším bratrem jsme velmi rádi jezdili na motorkách. Mám rád téměř jakýkoliv sport, ale obzvlášť florbal, hokej a fotbal. Když jsem se v pubertě rozhodoval, čemu se budu chtít v životě věnovat, mé rozhodnutí vyhrála strojařina. Po vystudování tohoto oboru jsem téměř tři roky pracoval v jedné větší strojařské firmě kousek od Kladna.
Z rodiny mě k Pánu Bohu vedla pouze matka, ale po rozvodu rodičů jsem zůstal u otce. S lidmi z církve jsem byl v kontaktu právě kvůli různým sportovním aktivitám. Nicméně v dospělosti jsem se vyjádřil, že do církevního společenství chodit nikdy nechci.
Jednoho dne jsem se seznámil s kamarádem, který mi velmi příjemným a pro mě srozumitelným způsobem představoval Pána Boha, až mě víra začala oslovovat. Stávalo se mi to životním a smysluplným nasměrováním, které jsem tehdy velmi potřeboval. Později jsem byl vyučován ke křtu a pokřtěn. Pár roků na to mě náš místní kazatel kladenského sboru motivoval k tomu, abych šel studovat teologii. Ani nevím jak, ale najednou jsem se objevil na teologickém semináři Církve adventistů sedmého dne v Sázavě, kde jsem měl možnost mnohem víc prohloubit nejen své znalosti, ale také vztah s Pánem Bohem.
Nikdy by mě nenapadlo, že to je začátek mé kazatelské služby, dokud mě k tomu lidé na sborech nezačali více motivovat.
Dnes jsem ve službě teprve pátým rokem, ale mohu říct, že to je pro mě to nejlepší, co mě mohlo v životě potkat. Nyní mám na starost 3 sbory na Náchodsku, učím etiku na 4 školách. Také jsem oblastním vedoucím pro práci s dětmi v Pathfinderu, kde mám na starost koordinaci Východních Čech – tzn., různé víkendové aktivity, letní tábory a výchovu dalších vedoucích.
Na jednom z táborů jsem také poznal svou úžasnou ženu, se kterou jsme měli minulý rok v létě svatbu.
Na kazatelské službě mám nejraději, že můžu intenzivně poznávat Pána Boha a to předávat druhým lidem. Také mám rád práci s dětmi a mládeží a velmi rád naslouchám starším lidem, kteří předávají své zkušenosti nám mladším.

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.